Náhradní plnění

Jestli má vaše firma povinnost zaměstnávat osoby se zdravotním postižením, vy coby nákupčí vědět nemusíte. To je obvykle starost personalistů nebo lidí z controllingu. Přesto vám doporučujeme, abyste si zjistili, kdo ve vaší firmě na tuto povinnost dohlíží. A nabídněte mu, že firemní povinnosti vyřešíte.

Telegraficky o legislativě

Podle zákona o zaměstnanosti musí každá firma s 25 a více zaměstnanci zaměstnávat osoby se zdravotním postižením. Zákonodárci určili povinný podíl na 4 % zaměstnanců, ve firmě s 25 zaměstnanci je to tedy 1 člověk.

Pokud je ve vaší firmě nereálné vytvořit takzvané chráněné pracovní místo pro člověka s handicapem, podle zákona máte několik variant:

 1. využijete náhradní plnění třeba od DANSTR.cz
 2. odvedete stanovenou částku do státního rozpočtu,
 3. zaměstnáte více osob s nižším stupněm invalidity, pro které budou úpravy ve firmě jednodušší,
 4. nebo zkombinujete výše uvedené způsoby.

Výhody náhradního plnění

Jednou z hlavních výhod náhradního plnění je, že splníte svůj povinný podíl OZP. Další nespornou výhodou je, že v případě odběru služeb získáte užitečné podpůrné služby, které využije společnost z jakéhokoliv odvětví. Díky náhradnímu plnění se již o podpůrné služby starat nemusíte a můžete se tak plně soustředit na svoji hlavní činnost.

 • Splníte zákonem stanovený povinný podíl OZP
 • Ušetříte na odvodech státu
 • Podpoříte zaměstnávaní OZP
 • Peníze neodevzdáte pouze státu, ale navíc získáte užitečné služby
 • Včasným zajištěním služeb splníte povinné podmínky
 • Postaráme se o administrativu
 • Vyhnete se pokutě 1.000.000 Kč

Náhradní plnění v praxi znamená, že si vaše firma koupí výrobky nebo služby od zaměstnavatele, který má více než polovinu zaměstnanců s handicapem. Zaměstná je tak vlastně nepřímo. A s tím Vám rádi pomůžeme.

Pro více informací nebo detailů spolupráce nás neváhejte kontaktovat a vše společně projednáme pro maximální spokojenost.

Prostřednictvím kontaktního formuláře nás můžete kontaktovat